Що краще: легкосплавні або сталеві диски?

Прийнявши рішення встановити нові диски на Мерседес , Рендж Ровер, БМВ і будь-який інший автомобіль, водій зазвичай вибирає між двома варіантами: легкосплавними і сталевими колесами. Кожен з цих варіантів має свої переваги і недоліки.

Легкосплавні диски

Одним з головних переваг коліс такого типу є їх легкість. Автомобілістам варто знати, що чим легше диск, тим менше загальна вага безпружинних частин шини. До переваг литих коліс також варто віднести:

  • високу точність виконання;
  • відкритість гальмівної системи;
  • несхильність корозії;
  • продуманий дизайн.

Більшість автомобілістів вважають за краще легкосплавні диски саме тому, що вони здатні додати індивідуальності будь-якій машині.

Якщо говорити про недоліки коліс такого типу, то варто відзначити їх крихкість. При сильному механічному ударі литий диск моментально лопається. При цьому подібні колеса не підлягають відновленню навіть в тому випадку, якщо вони незначно деформовані.

сталеві диски

Сталеві колеса можна назвати «класикою», від якої багато автомобілістів намагаються відмовитися. Головною проблемою даних коліс є їх зовнішній вигляд. Вони псують зовнішній вигляд дорогих автомобілів. Саме тому багато водіїв вважають за краще замінити сталеві диски на Рендж Ровер , БМВ, Порше і інших престижних автомобілях на легкосплавні аналоги.

У сталевих коліс все-таки є і переваги. В першу чергу, мова про міцність даних коліс. Їх дуже складно зігнути і пошкодити. До того ж у разі незначної деформації такі колеса підлягають ремонт.

Відмінності між легкосплавними і сталевими колесами

Ключовою відмінністю між цими дисками є їх маса. Мінімальна вага легкосплавних дисків позитивно позначається на підвісці і керованості транспортним засобом. Ще одна відмінність полягає в зовнішньому вигляді коліс. Литі диски виглядають на порядок красивіше сталевих аналогів.

Говорячи про відмінності не варто забувати і про фінансовий питанні. Сталеві колеса на порядок дешевше легкосплавних. Ну і останнім важливою відмінністю є рівень міцності. Литі колеса - це дуже тендітні вироби, які в результаті сильного удару шин про вибоїну можуть розколотися на кілька частин. До того ж такі колеса не підлягають відновленню.

В цілому переваги легкосплавних дисків незаперечні. Вони краще миються і виглядають, не вимагають використання ковпаків і відрізняються мінімальною вагою.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються