Шлях БМВ (BMW) від виробництва моторів для літаків, до створення автомобілів

Історія деяких автомобільних компаній часто є неймовірні повороти, які кардинально змінюють весь природний хід життя. Сьогодні поговоримо про історію БМВ.

Спочатку компанія займалася авіабудуванням і створювала мотори для літаків. Справи йшли успішно, авіадвигуни фірми добре продавалися. Правда пройшла перша світова війна внесла свої корективи.

У 1919 році відповідно до Версальського договору в Німеччині було заборонено виробництво літаків. Це змусило баварських інженерів переходить на виробництво абсолютно інших речей.

Фабрика БМВ стала виробляти гальма для поїздів. У 1922 році компанія будує ще один завод і починає випуск мотоциклів BMW. Мотоцикли брали участь в різних гонках і здобували численні перемоги. Через 6 років компанія купує автозавод в Айзенахе і ліцензію на випуск авто Dixi.

Власний автомобіль БМВ з'явився тільки в 1932 році. Через 1 рік світ побачив BMW 303 з 6-циліндровим двигуном. Потім були більш потужні 309 і 315, а спорткар 319 зміг розігнатися вже до 130 км / ч. Що в ті роки було неймовірним досягненням.

Одна з кращих довоєнних моделей - BMW 326. Випуск своєї продукції компанія BMW здійснює до 40-х років. А потім 2-а Світова війна. Деякі заводи зруйновані, деякі знесені. BMW знадобилося багато часу, щоб відновити свою репутацію світового виробника автомобілів і мотоциклів. За підсумками війни (умова союзників) BMW дозволено випускати мотоцикли малої потужності і великі комфортабельні седани. Перший післявоєнний автомобіль компанії BMW 501 з'явився в 1951 році. З 1954 по 1974 р команда БМВ утримує першість в чемпіонатах світу в гонках на мотоциклах з колясками.

Пізніше керівництво компанії вирішило зробити ставку на середній клас і випускати масові автомобілі. На ринок виходить авто BMW Isetta (триколісний симбіоз автомобіля і мотоцикла) в 1955 році. У 1956 - спорткари 503 і 507. Потім, настає важкий час для компанії - немає попиту на шини БМВ, т. К. Підвищився попит на лімузини. Стало зрозуміло про продаж підприємства. Але завдяки спільним зусиллям працівників, акціонерів і керівництва цього не сталося.

На міжнародний ринок виходить модель BMW 700 (1959 г.) з новою системою охолодження. Саме ця модель створює основу успішного повернення на світовий ринок для автомобілів БМВ. А в 1962 році з конвеєра вийшов автомобіль - BMW 1500. Справи компанії пішли в гору. Попитом користуються і мотоцикли компанії. Спочатку 80-х інженери компанії BMW розробили двигуни з цифровим керуванням і впровадили систему ABS. У 90-ті роки німецька компанія починає скуповувати збанкрутілих британських виробників купуються: Rolls-Royce, Rover Group, MG і MINI.

Відкриваються нові заводи, філіали, торгові представництва в інших країнах. Удосконалюється зовнішній вигляд автомобілів, що випускаються, з'являються нові дизельні двигуни, широко використовується алюміній для виробництва ходової частини. Знаменитий автомобіль Джеймса Бонда знає весь світ, але ж це BMW Z8 (1995 р.в.).

Нове століття для корпорації БМВ став рекордним з випуску продукції і обсягами продажів авто і мотоциклів. У Мюнхені (Німеччина) розташовується штаб-квартира компанії і там же музей БМВ. Основні заводи компанії (4 заводи) знаходяться в Німеччині. Сьогодні по всьому світу у БМВ більше двох десятків дочірніх підприємств по всьому світу.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються