Кліренс Опель Корса, збільшення дорожнього просвіту Opel Corsa проставкамі (відео)

Дорожній просвіт Опель Корса або кліренс, як і для будь-якого іншого легкового автомобіля є важливим фактором на їхних дорогах. Саме стан дорожнього покриття або його повна відсутність змушує українських автолюбителів цікавитися кліренсом Opel Corsa і можливістю збільшення дорожнього просвіту за допомогою проставок.

Для початку варто чесно сказати, що реальний кліренс Опель Корса може серйозно відрізняться від заявленого виробником. Весь секрет у способі вимірювання і місце вимірювання дорожнього просвіту. Тому дізнатися реальний стан справ можна лише самому озброївшись рулеткою або лінійкою. Офіційний кліренс Opel Corsa різних поколінь має відмінні показники.

  • Кліренс Опель Корса 2006 р.в. - 140 мм
  • Кліренс Опель Корса 2010 р.в. - 140 мм
  • Кліренс Опель Корса рестайлінг 2010 р.в. - 140 мм
  • Кліренс Опель Корса OPC рестайлінг 2010 р.в. - 125 мм


Деякі виробники йдуть на хитрість і заявляють розмір дорожнього просвіту в "порожньому" автомобілі, проте в реальному житті у нас повний багажник всіляких речей, пасажири і водій. Тобто в завантаженому авто кліренс буде зовсім іншим. Ще один фактор, який мало хто має на увазі, це вік шини і знос пружин їх "просідання" від старості. Питання вирішується установкою нових пружин або купівлею проставок під просіли пружини Опель Корса. Проставки дозволяють компенсувати просідання пружин і додасть пару сантиметрів дорожнього просвіту. Іноді навіть сантиметр на парковці біля бордюру грає важливу роль.

Але не варто захоплюватися "ліфтом" дорожнього просвіту Опель Корса, адже проставки для збільшення кліренсу орієнтовані тільки на пружини. Якщо не звернути увагу на амортизатори, хід яких часто дуже обмежений, то самостійна модернізація підвіски може привести до втрати керованості і поломки амортизаторів. З точки зору прохідності великий дорожній просвіт в їхних суворих умовах це добре, однак на великих швидкостях на трасі і в поворотах з'являється серйозна розгойдування і додаткові крен кузова.

Детальний відео установки проставок для збільшення дорожнього просвіту на Опель Корса D.

Будь-який виробник автомобіля при проектуванні підвіски і вибору величини кліренсу шукає золоту середину між керованістю і прохідністю. Мабуть найпростіший, безпечний і простий спосіб збільшити просвіт, це встановити колеса з "високою" гумою. Зміна коліс дозволяє легко наростити кліренс на сантиметр інший. Не забувайте, що серйозна зміна кліренсу може привести до пошкодження ШРУСов Opel Corsa. Адже "гранат" доведеться працювати трохи під іншим кутом. Але це стосується тільки передній осі.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються