Половина «Ангела»: трагічне нагадування про короткому правлінні Річарда III

Дуже рідкісна монета, знайдена біля місця, де проходила історична битва при Босфорте. Виявити унікальний грошовий знак вдалося за допомогою металевого детектора. Монета із зображенням ангела - одна з небагатьох монет, які збереглися після дворічного трагічного царювання цього короля. Очікується, що на аукціоні рідкісних монет вона буде виставлена не менше ніж за 15 000 фунтів стерлінгів.

Унікальну знахідку зробила француженка Мішель Валл, під час своєї участі в благодійному ралі недалеко від поля Босфорт. Новина про це відкриття всполошила нумізматів у всьому світі. Крістофер Уебб, глава відділу монет «Dix Noonan Webb», зазначив: «Це дуже рідкісне і цінне відкриття, яке дозволило світу побачити монету, яка дивним чином збереглося на полі брані більше п'яти століть. Її важливість як предмета нумізматики посилюється від свідомості, що можливо вона належала одній з армій Річарда, чиє поразку в Босфорте поклало початок правління династії Тюдорів ». Монети часів Річарда III зустрічаються рідко, тому що його правління було дуже коротким. Можливо, ця монета могла належати одному з солдатів Річарда, що втікав від битви, яка змінила хід англійської історії.

Автор знахідки мати двох дітей Мішель Валл, 51-річна помічниця початкової школи з Блекпула. У вільний від роботи час любить ходити з металошукачем в пошуках скарбів. В один з таких днів вона вирушила на зоране фермерське поле. Через два з половиною години вона виявила золоту монету на глибині 40 см.

Мішель Валл, сказала: «Після того як я протягом двох з половиною годин бродила з детектором на фермерському полі, я несподівано отримала сигнал. Монета була глибоко внизу, приблизно на 16 дюймів нижче поверхні, а в грунті був товстий шар глини, тому треба буде докласти чимало зусиль, щоб викопати монету ». Як тільки шукачі скарбів побачили блиск золота в ямі, їх охопило хвилювання. Після того, як дорогоцінна знахідка була витягнута, все зрозуміли, що це унікальна монета, яку прийнято називати «Пол Ангела». Грошовий знак «Half Angel» був вперше представлений в 1472 році і за номіналом дорівнював половині вартості монет Ангела.

Мішель Валл довго не роздумувала і вирішила продати монету. «Мені дуже подобається, що я знайшла щось настільки цінне з історичної точки зору, але вона занадто цінна для того, щоб тримати її в закритому шафі. Це крихітний шматочок золота і ті, емоції, які він подарував, завжди будуть зі мною ».

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються