Якими бувають колеса для легкових автомобілів?

Існує два основних типи коліс для легкових автомобілів, в залежності матеріалу з якого їх виготовляють. Це сталеві і легкосплавні колеса. Сталеві отримують штампуванням окремих сталевих деталей, які потім з'єднуються за допомогою зварювання. Ці колеса входять в комплект основної частини автомобілів, які випускаються в світі, оскільки вони мають непогані експлуатаційними властивостями і відносно недорогі, ці особливості можна віднести до переваг даного типу коліс.

Серед недоліків сталевих коліс можна назвати більше биття і геометричні відхилення, ніж у легкосплавних коліс, недостатню пружну деформацію, яка іноді призводить до зниження тиску в шині, при сильному ударі колеса. Але, зараз продаються сталеві колеса, вироблені за кордоном, які мають більш високу точність виготовлення.

Легкосплавні колеса в свою чергу поділяються на два види залежно від способу виробництва:

-лиття колеса;

-кование колеса.

Матеріал для виготовлення таких коліс це сплав в основному на основі алюмінію, іноді магнію, і дуже рідко титану.

Литі колеса виготовляють за технологією відливу рідкого розплаву у форми, яка попередньо проектується і виготовляється, після відливу виробляють незначну механічну обробку.

Ковані колеса виробляються за технологією гарячого штампування або методом холодного формування. Це дуже складні технології. Заготівля колеса піддається покрокової штампування, причому вона нагрівається перед кожним кроком. Для штампування застосовують преси, здатні розвивати зусилля до 20 тисяч тонн, а штампи важать близько 10 тонн. При такому способі виходить волокниста структура, за рахунок чого коване колесо значно легше.

Захисні покриття легкосплавних коліс. Захист коліс, які виготовлені з алюмінієвих або магнієвих сплавів, необхідно захищати від впливів зовнішнього середовища. Це здійснюється спеціальними покриттями. Слід зазначити що вплив зовнішнього середовища на алюмінієві колеса призводить тільки до погіршення їх зовнішнього вигляду, а магнієві можуть корродировать аж до руйнування. Щоб забезпечити хороше «прилипання» покриття до поверхні колеса, його попередньо обробляють. Колеса зазвичай фарбують в сріблястий колір, хоча можна зустріти колеса будь-якого кольору. До того ж, дизайн легкосплавних коліс може також бути найрізноманітнішим, і індивідуально підібраним до окремих моделей автомобілів.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються