Chery Amulet - перший успішний "китаєць"

Chery Amulet - одна з найбільш популярних моделей китайського автопрому. Автомобіль випускається компанією Chery Automobile Co. Ltd. в кузові 5-дверний ліфтбек і відноситься до класу субкомпактов. За рахунок своєї доступності цей передньомоторний передньопривідний автомобіль міцно зайняв свою нішу в сегменті найбільш бюджетних автомобілів.

Історія моделі

Історія Chery Amulet почалася в 2003 році. Компанія-виробник - це державний проект з невеликою часткою приватного капіталу. Після придбання виробничого обладнання у компанії Ford, китайський автовиробник купив ліцензію на платформу Volkswagen Group A2 і приступив до випуску автомобілів. Як повідомляють інтернет-джерела, Chery Automobile тривалий час намагалася завоювати вітчизняний ринок, однак охопити продажами всю територію Китайської Народної Республіки вдалося тільки через кілька років. Одночасно виробникові вдалося просунути модель на український, український і індонезійський ринок.

Доступність автомобіля зробила його дуже популярним, що спричинило за собою відкриття складальних цехів на території Росії і України. Так, калінінградський «Автотор» випускав Amulet з 2006 по 2008 рік. У 2010 році виробництво китайського автомобіля відкрили на Таганрозькій автомобільному заводі, однак тут модель випускалася під назвою Vortex Corda і була знята з виробництва в 2012 р На рідному заводі компанії Chery Automobile модель припинили випускати в 2010 році через її морального і технічного старіння.

Спочатку їхних покупців лякало відсутність запчастин на китайську модель. Але сьогодні цих проблем уже немає достатньо заглянути в інтернет-магазин autogorodok.com.ua , де вас чекає величезний вибір комплектуючих, не тільки для моделей Чері, але на GEELY, ZAZ, BYD і інші марки.

Характеристики Chery Amulet

Chery Amulet для українських покупців оснащувався двома видами моторів: 1,6-літровим двигуном SOHC, розрахованим на 87 к.с. і відповідає класу Євро-2, а також 94-сильним двигуном того ж об'єму, що відповідає класу Євро-3. Обидва мотори агрегатувалися з 5-ступінчастою МКПП. Китайський ліфтбек, пропонований на інших ринках, міг ще оснащуватися 1,6-літровим мотором Tritec, а також автоматичною коробкою передач. Два перших силових агрегатів - китайського виробництва, на які компанія Chery Automobile отримала ліцензію у Mitsubishi. З цієї причини особливих нарікань на роботу двигуна у власників цієї марки авто немає, як в плані потужності, так і в плані динаміки. Chery Amulet може демонструвати максимальну швидкість на рівні 172 км / год і розгін до «сотні» за 11,5 секунд.

Численні тест-драйви та відгуки власників свідчать про добре збалансованої підвісці автомобіля: навіть на поганій дорозі Amulet забезпечує м'яку і спокійну їзду. Однак тут криється і невелика каверза - м'яка підвіска не дуже хороша при входженнях в повороти і може викликати значний крен кузова і його відхід вперед при різкому гальмуванні. З позитивних сторін придбання Chery Amulet варто також відзначити непогану шумоізоляцію, а також точну підгонку всіх деталей кузова і внутрішніх елементів оздоблення.

Після перерахування всіх достоїнств автомобіля, варто відзначити і наявність явних недоліків. Власники цього п'ятидверного лифтбека відзначають нестійкість лакофарбового покриття на передньому і задньому бамперах автомобіля, проблеми з приводом КПП, невеликий термін служби амортизаторів, а також часті поломки кондиціонера.

Підводячи підсумок

Звичайно, основна перевага Chery Amulet - це низька вартість автомобіля. Модель свого часу виступила явним конкурентом більшості автомобілів українського виробництва, проте явно перевершила їх по функціональності і якості збірки. Власниками Chery Amulet стали люди, позбавлені забобонів з приводу «Made in China», і напевно залишилися задоволені своїм вибором, тим більше що якість китайських автомобілів з року в рік демонструє позитивну динаміку.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються