Toyota готова налагодити виробництво водневих машин

Нещодавно показаний публіці водневий автомобіль Toyota FCV може вже в 2015 році вийти на ринок в якості серійної моделі. Концепт Toyota FCV був показаний на Токійському автосалоні в листопаді 2013 року. Вартість серійного водневого автомобіля буде близько 100 тисяч доларів. Екологічно чистий силовий агрегат є найдорожчою частиною машини. Розробники Тойота найближчим часом готові здешевити виробництво.

Продажі нового автомобіля стартують в Каліфорнії, там створюється мережа автозаправних станцій саме для водневих авто. Заправка такої машини займає всього кілька хвилин. А дальність пробігу Toyota FCV становить понад 500 кілометрів. Водневі автомобілі, набагато ефективніше електрокарів і гібридів, однак відсутність інфраструктури є головне проблемою для автовиробників.

Водневі машини працюють за цікавою схемою. Водень потрапляючи в силовий агрегат не згорає та, як в звичайному моторі внутрішнього згорання, а з'єднується з киснем в результаті хімічної реакції. У слідстві чого виділяється електрику, яке і приводить в рух електродвигуни автомобіля вбудовані в колеса. Як вихлопу утворюється звичайна вода.

Тойота не є першопрохідцем. Оскільки в США компанія Хонда вже продає автомобілі працюють на водні. їх можна зустріти в Каліфорнії, де є спеціалізовані заправки. Корейський концерн Хендай теж випустив водневий кросовер, який планує продавати по всьому світу. В якості основи корейці взяли готову модель Хендай ix35 або Туксан (так він називається на деяких ринках, в США наприклад).

Додати коментар

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються