Як вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора?

Настання холодів зайвий привід перевірити роботу вашого акумулятора, щоб не опинитися в складному становищі при різкому перепаді температур. Також варто задуматися про придбання зарядного пристрою для АКБ.

Багато хто помилково вважає, що всі зарядні пристрої абсолютно однакові ... так було раніше в умовах вічного дефіциту. На ринку був досить обмежений вибір, як самих АКБ, так і зарядок до них. Років 30 назад через неможливість купити зарядний пристрій умільці виготовляли його своїми силами. Але сьогодні ситуація кардинально змінилася.

Сьогодні можна зустріти не тільки традиційні свинцево-кислотні АКБ, а й гелеві. Є і літій-іонні. Кожен тип акумулятора вимагає окремого підходу і свого власного зарядника. Світовий автопром починає активно використовувати лужні АКБ, серед яких можна виділити нікель-кадмієві, нікель-метал-гидридні і навіть нікель-цинкові акумулятори. Розібратися в такій кількості типів батарей досить непросто.

Перш, ніж купити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора , необхідно знати, який саме джерело енергії в вашому автомобілі. Іноді в маркування може розібратися лише фахівець. За допомогою можна звернутися на сайт 130.com.ua, де професійні менеджери підкажуть, як правильно вибрати зарядний пристрій.

Всього можна виділити три типи зарядки.

  • 1. Прилад що не міняє силу струму
  • 2. Прилад з постійною напругою
  • 3. Пристрій із змінною силою струму і напругою

Перші два типи зарядних пристроїв досить прості і доступні. Там мінімум регуляторів, ніяких індикаторів, ну хіба що лампочка заряду. Визначити ступінь зарядки АКБ в разі використання таких пристроїв можна "на око". Зарядка проходить досить швидко. Але є у таких пристроїв досить серйозна проблема, вони різко скорочують ресурс самої батареї. Тому не варто спокусяться на привабливу ціну. Адже незабаром доведеться витрачатися на новий АКБ.

Рекомендуємо третій варіант. Найкраще трохи переплатити, але отримати гідний гаджет, який не завдаватиме шкоди батареї. Така зарядка може змінювати силу струму і напруги. При цьому батарея отримує щадний режим заряду на кожному етапі процесу. У підсумку, що видається таким пристроєм заряд дорівнює току саморазряда самого акумулятора. Тобто користуватися таким пристроєм можна досить часто, без ризику їхнкодити АКБ.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються