VK.init({apiId: 3462626, onlyWidgets: true});
автошина
Bridgestone (США) Michelin (Франція) Nokian Tyres (Фінляндія) Goodyear (США) Continental (Німеччина) Dunlop (Великобританія) FULDA (Німеччина) Yokohama (Японія) Pirelli (Італія) TOYO (Японія)

Що таке шина?

Розділ: Інфо-центр Переглядів: 6781 | 10 серпня 2008
Що таке шина? композиційне виріб
Шина це композиційне виріб, тобто збірна конструкція з невідокремлюваних згодом матеріалів з різними фізико-механічними властивостями, виготовлення якої вимагає високої точності при виробництві.

Шина складається з наступних елементів:

1 Шар герметичного синтетичного каучуку.
Цей шар перебувати всередині шини і виконує функції повітряної камери.

2 Шар каркаса.
Каркас складається з тонких текстильних плетених ниток корду, що формують відкритий тор і скріплених між собою гумовою сумішшю. Завдяки цим ключовим елементам шина здатна витримувати навантаження.

3 Нижня частина боковини.
Її роллю є передача крутного і гальмівного моменту з обода до плями контакту з дорогою.

4 Бортові кільця забезпечують кріплення шини на ободі. Вони можуть винести навантаження до 1800 кгс без ризику руйнування.

5 Боковини, вкриті еластичним шаром гумової суміші, служать для захисту шини від ударів, які можуть пошкодити каркас, наприклад удари при заїзді на бордюр. Шар жорсткої гумової суміші в нижній зоні шини забезпечує надійний зв'язок шини з ободом.

6 Стрічки корду в брекерних шарі.
Посилені тонкими, міцним сталевим кордом, і скріплені з ним гумовою сумішшю. Стрічки корду "наклеюються" одна на іншу, таким чином, що відбувається перекрещеваніе напрямків корду по циліндричних поверхні. У поєднанні з кордом каркаса це формує жорсткі трикутники в "стільникового" структурі. Так звана Триангулярная структура забезпечує жорсткість брекерного шару.
Кордні стрічки в брекерних шарі виконують багатофункціональну роль:
- Вони повинні бути досить жорсткими по колу шини для опору їх розтягування під дією відцентрових сил з метою стабілізації діаметру шини при будь-яких умовах експлуатації. Вони повинні бути також досить жорсткими в поперечному напрямку для опору бічним зусиллям відведення. Але вони повинні володіти достатньою пружністю у вертикальному напрямку, для того щоб "гасити" (огинати) нерівності дороги.
Для формування кордних стрічок необхідно забезпечити добрий зв'язок між сталлю і гумовою сумішшю, що є надзвичайно важким завданням для цих двох різнорідних матеріалів. Що таке шина?

7 Протектор накладається поверх брекерного шару. Саме на цій частині шини, що знаходиться в постійному контакті з дорогою, формується малюнок. У зоні плями контакту протекторна стрічка повинна витримувати значні зусилля. Гумова суміш протектора повинна забезпечувати зчеплення на всіх типах дорожнього покриття, володіти стійкістю до тертя, абразивного тертя і нагрівання.

Після цього залишається тільки сформувати малюнок протектора і провести вулканізацію шини для зміцнення взаємозв'язків елементів конструкції і всієї конструкції шини в цілому.

джерело shina-way.ruVK.Widgets.Comments("vk_comments", {limit: 10, width: "640", attach: false});

Расшифровка индекса нагрузки шин (таблица) Расшифровка индекса скорости шин (таблица)


Barum (Чехія) BFGoodrich Tires (США) Cooper Tires (США) Debica (Польща) Vredestein (Данія) SAVA (Словаччина) Gislaved (Швеція) Uniroyal (США) Kumho Tyres (Південна Корея) Falken (Німеччина)
© 2007 - 2016 euroshina.com.ua - авто новини, статті, інформація про диски і шини | Контакти