VK.init({apiId: 3462626, onlyWidgets: true});
автошина
Bridgestone (США) Michelin (Франція) Nokian Tyres (Фінляндія) Goodyear (США) Continental (Німеччина) Dunlop (Великобританія) FULDA (Німеччина) Yokohama (Японія) Pirelli (Італія) TOYO (Японія)

Розшифровка маркування та розміру шин

Розділ: Інфо-центр Переглядів: 48394 | 17 вересня 2007
На боковині покришки обов'язково вказується найменування фірми-виробника і моделі шини, в нашому випадку: GoodYear Ultra Grip 5.Розшифровка маркування шини на прикладі P 165/65 R14 79T  • P - означає що це легкова шина (в точці протилежній до вантажної або будь-якої іншої шині). P-метрика є версією метричної системи класифікації шин в США, і на європейських шинах не застосовується.
  • 165 - ширина профілю шини: Ширина шини в міліметрах від боки до боки. Ця мірка змінюється в залежності від ширини обода призначеного для шини: більше для широких, менше для вузьких ободів. Число показує ширину шини з урахуванням рекомендованої ширини обода.
  • 65 - висота профілю, указується як процентне відношення до ширини. У нашому випадку висота складає 65% від ширини (165 мм), тобто, 107 мм. Часто висоту профілю називають серією. У деяких типорозмірах номер серії відсутній, наприклад, 185 R14 C 102 Q. Такі шини називають повнопрофільними, а відношення висоти до ширини у такому разі складає 80% або 82%.
  • R - конструкція: радіальна (R), діагональна (D), з оперізувальний кордом (B).
  • 14 - монтажний діаметр обода, в дюймах (1 дюйм = 25,4 мм.). Якщо простіше то це діаметр диска, на який шину такого розміру потрібно встановлювати.
  • 79 - Індекс або коефіцієнт навантаження. Це умовний показник, який вказує на допустиме навантаження на шину в кг. Розшифровка найбільш часто застосовуються коефіцієнтів наведена в таблиці індексів навантаження . Найчастіше, навантаження розшифроване на самій шині. Наприклад, Мах Load - максимальне навантаження в LBS (англійських футах) або в KG (кілограмах). А також присутній такий параметр, як Max Pressure - максимальний внутрішній тиск в шині в в PSI (фут на квадратний дюйм) і в KPA (кілопаскалях).
  • T - Індекс швидкості. Цей показник вказує на максимально допустиму швидкість, при якій виробник гарантує збереження закладених експлуатаційних характеристик шини. Розшифровка приведена в таблиці індексів швидкості . Шини використовують старо-європейську систему містять індекс швидкості в описі розміру: 215/65 H R15.
  • Treadwear 220 - коефіцієнт зносостійкості, визначається по відношенню до базової шини, для якої він дорівнює 100.
  • Traction А - коефіцієнт зчеплення, характеризує здатність шини гальмувати на мокрій дорозі. Має значення А, В, С.
  • Temperature A - температурний режим, показник, що характеризує здатність шини протистояти температурним діям, має значення А, В, С.

PS У деяких типорозмірах є додаткові буквені позначення: 185 R14 C 102 Q, індексом З позначаються так звані «посилені» шини з великим коефіцієнтом навантаження. Зустрічаються й інші позначення, але вкрай рідко.VK.Widgets.Comments("vk_comments", {limit: 10, width: "640", attach: false});

Расшифровка индекса нагрузки шин (таблица) Расшифровка индекса скорости шин (таблица)


Barum (Чехія) BFGoodrich Tires (США) Cooper Tires (США) Debica (Польща) Vredestein (Данія) SAVA (Словаччина) Gislaved (Швеція) Uniroyal (США) Kumho Tyres (Південна Корея) Falken (Німеччина)
© 2007 - 2016 euroshina.com.ua - авто новини, статті, інформація про диски і шини | Контакти