Для чого потрібна коробка відбору потужності?

Будь-яка спецтехніка, справжні позашляховики і звичайно трактора мають коробку відбору потужності для роботи допоміжних агрегатів. Наприклад у ГАЗ 69 вона використовується для роботи лебідки, яка просто життєво необхідна суворому позашляховику.

Конструктивно коробка відбору потужності являє собою компактний редуктор з шестернею. У КПП вантажівки або трактора, є спеціальне технологічне отвір, куди і приєднується коробка відбору потужності. Шестерні вступають у взаємне зачеплення і крутний момент передається на зовнішній хвостовик, до якого можна приєднати карданний вал, а вже його до потрібного допоміжному агрегату.

Компактна коробка відбору потужності ГАЗ використовується для однойменних вантажівок. Досить надійна і довговічна, вона практично не вимагає додаткового обслуговування. Проста і надійна конструкція забезпечує роботу абсолютно різного додаткового устаткування. Зокрема гідравлічний насос, який перетворює звичайний ГАЗон в сакракид допомогою установки спеціальної гідравлічної стійки під кузов.

Підключення роботи коробки відбору потужності здійснюється з кабіни водія. Для деякої спецтехніки встановлюється спеціальна КОМ з вбудованим реверсом. Тобто вона може забезпечувати крутний момент, як за годинниковою стрілкою так і проти. Майже у всіх випадках коробку відбору потужності включають на автомобілі, що стоїть з заглушеним мотором. Але наприклад дорожня техніка з функцією поливу і очищення дорожнього полотна може включати агрегат навіть під час руху. Для цього використовується спеціальна пневматична система.

Але в більшості випадків коробка відбору потужності підключається механічно. Переміщення штока шестерні призводить до зачеплення відомою і проміжної шестерні коробки. Це досить практичне і просте рішення. Серед основних проблем в процесі експлуатації можна відзначити знос шестерні коробки викликає зайвий шум і вібрації. При установці КОМ необхідно забезпечити надійне кріплення корпусу агрегату до коробки перемикання передач.

Для кожної марки вантажівки або трактора існує свій тип коробки відбору потужності, це обумовлено конструктивними особливостями будови самої КПП. При цьому виробники такої техніки заздалегідь передбачають можливість установки додаткової коробки відбору потужності. Оскільки це серйозно збільшує можливості будь-якої техніки і розширює діапазон використання транспорту. Досить корисне і практичне винахід перетворює звичайну вантажівку в спецтехніку.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються