Лада Пріора автомат, АКПП на Lada Priora 2014 року, фото коробки

foto-hatch-Lada-Priora

Якщо вірити заявам "Автоваза" довгоочікувана Лада Пріора автомат з'явиться на конвеєрі в серпні 2014 року. Однак АКПП Lada Priora швидше за все буде серйозно відрізняться від автоматичної трансмісії Гранти та Калини.Сьогодні на моделі Lada Kalina і Lada Granta встановлюють автомат (гідротрансформатор) японського виробника Jatco. Подібні автомати ставлять на дуже бюджетні моделі Ніссан. 4-діапазонна автоматична трансмісія в Калині і Грант поєднується тільки з двигуном 1,6 потужністю 98 к.с. Інтеграція автомата в ці моделі обійшлася "Автоваз" в кілька мільйонів доларів, довелося навіть залучати іноземну ІНЖЕНЕРИНГОВИЙ компанію.

Здавалося б чого простіше поставити цей же автомат на Ладу Пріору. Виявилося, що цей варіант для ВАЗа дуже дорогий, оскільки в процесі інтеграції автомата Jatco, довелося б серйозно переробляти конструкцію автомобіля. При такій переробці Лада Пріора автомат коштувала б немислимих грошей. Тоді вирішили піти іншим шляхом і підібрали в Японії вже готову автоматичну трансмісію, яка за розмірами і конструкції ідеально підходить Lada Priora. Що дозволить встановлювати АКПП практично без переробок. Таким агрегатом виявився роботизований автомат, яким будуть обладнати Пріори вже в серпні 2014 року.

Але чим будуть відрізняться автомати Калини і Пріори. Насправді різної буде не тільки конструкція, але і принцип роботи. У Lada Kalina і Lada Granta традиційний гідротрансформатор, а у Lada Priora буде стояти роботизований автомат. Власне робот, це механічна коробка, але включає зчеплення і перемикає передачі не людина, а роботизований механізм. Роботизовані коробки більш економічні, у порівнянні зі звичайними автоматами, плюс пропонують непогану динаміку.

Чекаємо Лада Пріора автомат на вулицях їхних міст, де проблема пробок особливо актуально і переміщатися без автоматичної трансмісії вельми непросто. Залишилося чекати всього пару місяців, хочеться вірити, що ціна Lada Priora з АКПП буде цілком демократичною. Відразу після появи Пріори з автоматичною трансмісією обіцяємо доповнити цю статтю технічними подробицями і відомостями про ціну автомата.

Отже стали відомі технічні подробиці нового агрегату, є навіть фото коробки, дивимося фотографії АКПП далі -

akpp-lada-foto

foto-akpp-lada

akpp-lada

Нова автоматизована механічна коробка для Лада Пріора (робот) розроблена за допомогою і при активній участі інженерінгових компаній ZF Freidrichshafen AG і Porsche Engineering Services GmbH. Конструктори взяли звичайну механічну коробку Лада, додали роботизований механізм перемикання передач і блок управління і все, роботизований автомат готовий.

Як запевняють на "Автовазі" нова коробка буде економити до 20% палива за рахунок оптимальних алгоритмів перемикання передач. Будемо сподіватися, що динаміка не сильно постраждає.

Додати коментар

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються