Як правильно вибрати автомобільний компресор: види і критерії

Компресор - важлива складова арсеналу будь-якого автовласника. Він необхідний для накачування шин і стабілізації тиску відповідно до вимог безпечної експлуатації авто. Сьогодні подібні пристосування пропонуються в широкому асортименті, розрізняючи принципом дії і функціоналом. Багато моделей містять додаткові фішки, що впливають на вартість. Сучасний автомобільний компресор може бути ручним, електричним, мембранним або поршневим.

Особливості різних видів компресорів

Компресори, що працюють завдяки додатку фізичної сили, є найпростішими, довговічними і дешевими. Вони класифікуються на ручні і ножні. Перші представлені конструкцією з циліндра і внутрішнього поршня. Автомобілісти їх використовують рідко. Ножні аналоги нагадують педаль. Їх привабливими характеристиками є компактність, простота використання, наявність в конструкції манометра. Недоліками обох моделей виступають низька швидкість, трудомісткість.

Електричні компресори класифікуються на мембранні і поршневі. Перші мають невелику вартість. Серед них зустрічаються мініатюрні моделі, легко поміщаються в бардачок. Пристрої мають пластиковий корпус і вбудовану мембрану. Їх продуктивність складає 3-10 л / хв, а робочий тиск досягає не більше 3-4 атм. Вони підходять для нечастого використання через малу міцності.

Поршневі компресори визнані кращими. Вони можуть мати як мініатюрні, так і великі розміри. Їх принцип роботи заснований на функціонуванні ножного апарату. Але за рух поршня відповідають не фізичні зусилля, а привід.

На що звернути увагу при покупці

Купуючи компресор, необхідно звертати увагу на кілька факторів:

  • матеріал виготовлення робочого циліндра і корпусу;
  • продуктивність;
  • максимально високу нагнітається тиск;
  • тип підключення;
  • наявність додаткових елементів.

Метал більш міцний ніж пластик, тому перевагу варто віддавати металевим компресорів. Продуктивність підбирається з урахуванням діаметра коліс. Для особистого використання не потрібно купувати модель з великим порогом тиску. Підключатися пристрій може через прикурювач або спеціальні клеми.

Корисними стануть додаткові автоаксесуари : сумки, кейси, насадки, манометри. Завдяки їм підвищується комфорт використання компресорів. Щоб купити надійну електричну модель, потрібно звернути увагу на наявність захисту від перегріву. Останній важливий аспект - гарантія від виробника.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються