Моторне масло - найважливіший елемент силового агрегату

oil

Моторні масла, як не дивно з'явилися не разом з двигунами, а трохи пізніше. Одного разу в далекому 1866 році доктор Джон Елліс вирішив використовувати нафту для змащення клапанного механізму парового двигуна. І яке ж було його здивування, коли з'ясувалося, що подібна мастило робить роботу двигуна більш стабільною і краще, а клапана перестали заїдати.

Минуло досить багато часу, парові двигуни тепер залишилися, хіба що в музеях. Сьогодні під капотом практично будь-якого автомобіля стоять сучасні бензинові або дизельні двигуни. Сучасні силові агрегати просто не здатні працювати без масла. А якщо врахувати, що потужність моторів безперервно зростає, то і до моторного масла пред'являються все більш жорсткі вимоги.

Високо форсовані двигуни вимагають синтетичних мастильних матеріалів, які мало схильні до змін фізичних властивостей, не дивлячись на різку зміну тиску, температури і т.д. Сьогодні існує кілька типів масел, як для дизельних, так і для бензинових моторів. Плюс широке поширення бензинових турбодвигунів вимагає особливого типу масла. У продажу ви зустрінете мінеральне, напівсинтетичне і повністю синтетичне масло. Синтетичні мастильні матеріали, найдорожчі, оскільки їх виробництво вимагає істотних витрат, однак вони ж і найкращі. Мінеральні масла дешеві, але можуть просто не підійти двигуну вашої шини.

Багато хто вибирає компромісний варіант, напівсинтетичні масла, які ні такі дорогі, як "синтетика", але мають досить хорошими властивостями. Адже крім функції мастила, масло повинне володіти миючими властивостями, видаляти весь нагар з металевих елементів силового агрегату. Без цього мотор довго не пропрацює.

Якісні мастильні матеріали гарантують не тільки довговічність двигуна, але і забезпечують прийнятний витрата палива. Недорогі масла для різних типів двигунів і роботи гідравлічних систем від виробника, подробиці на lubricants.in.ua

Додати коментар

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються